• Pizza w szkolnej pracowni gastronomicznej

• kształty, dodatki i pomysłowość kucharzy!

Pizzę kochają wszyscy, niezależnie od wieku. Niektórzy doceniają aromatyczne dodatki oraz perfekcyjnie przygotowany sos pomidorowy. Uwielbiamy połączenie ciasta drożdżowego, sera oraz kolorów, jakie ma w swojej gamie pizza.

Klasa 2e na zajęciach w pracowni gastronomicznej miała okazję sprawdzić swoje umiejętności kulinarne i stworzyć własną pizzę pod czujnym okiem nauczyciela przedmiotów zawodowych w zakresie gastronomii.

• Odznaczenia dla nauczycieli

• Długoletnia służba w edukacji

W Karpaczu zostały wręczone odznaczenia dla nauczycieli za długoletnią służbę.

Złoty medal otrzymali: Szymon Urbanowicz, Zenobia King

Srebrny medal: Irmina Brzoza, Marta Łyczkowska

Brązowy medal: Marta Całko

Medale wręczał Dolnośląski Kurator Roman Kowalczyk.

Gratulujemy!

• 16 października to Europejski Dzień Przywracania Czynność Serca

• Warsztaty ratujące życie

Uczniowie ZSZiO w Kamiennej Górze to osoby o wielu talentach i pasjach, lubiący się dzielić swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi.

Piotr Mokrzycki i Szymon Sopata przeprowadzili warsztaty dotyczące działań podejmowanych u osób, które doznały nagłego zatrzymania krążenia. Swoją bezcenna wiedzą na ten temat podzielili się młodszymi kolegami i koleżankami. Brawo

• "Wolne ciała"

• Taneczny performance - byliśmy tam

Taneczny performance "Wolne ciała" w reżyserii Marty Ziółek obejrzało 21 uczniów naszej szkoły. Przedstawienie odbyło się w Centrum Kultury w Kamiennej Górze. Opiekun mgr Irmina Brzoza

• Dzień Edukacji Narodowej

• Najważniejsze święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku.

"W Dniu Nauczyciela życzymy niekończącej się pasji i cierpliwości, które są niezbędne w tym pięknym, ale i wymagającym zawodzie."

• Dzień Papieski w ZSZiO

• Kremówki

W ramach Dnia Papieskiego uczniowie mogli kupić kremówki, które mają ich zachęcić "do rodzinnych rozważań nauki i myśli" Jana Pawła II.

• Ślubowanie klas I-szych #OPW w Obornikach Śląskich

• Uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły oraz zaszczytny tytuł kadeta

Impreza zorganizowana była w wyniku współpracy dwóch szkół. Na pasowanie udali się znamienici goście z Kuratorem Dolnośląskim Romanem Kowalczykiem na czele. Starosta Kamiennogórski Jarosław Gęborys, wicestarosta Malgorzata Krzyszkowska, przedstawiciele kamiennogórskiej policji i straży pożarnej, wiceprezes Strefy Ekonomicznej, przedstawiciele #10BKPŚwiętoszów, #WCRKłodzko na czele z Szefem WCR w Kłodzku ppłk Sebastian Kopczakiem, rodzice, dziadkowie i wielu innych gości. Uczniów pasował Dowódca 16 Dolnośląskiej Brygady Terytorialnej płk Edward Chyła.
                                                                                                                                                 fot. Pani Anna Andrejczak

• Podsumowanie stażu zagranicznego - Portugalia

• Uroczyste podsumowanie projektu Erasmus+.

W ramach projektu 19 uczniów technikum odbyło w okresie od 6 do 31 marca 2023 roku staż zawodowy w Portugalii w zawodach:
            - technik logistyk,
            - technik handlowiec,
            - technik informatyk,
            - technik żywienia i usług gastronomicznych.

Głównym celem Erasmus+ jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji.

• Kurs carvingu

• Rzeźbimy w owocach!

Zakończyliśmy kurs carvingu - jest to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach. Wydarzenie było możliwe dzięki współpracy z Ochotniczym Hufcem Pracy w Kamiennej Górze pod kierownictwem pani Małgorzaty Żółtowskiej.