• Podsumowanie projektu SZWECJA

• Zakończenie projektu w ZSZiO

W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyło się dziś (wtorek, 28 lutego) zakończenie projektu "Praktyki Zawodowe Drogą do Rozwoju Zawodowego".

Uroczyste zakończenie kolejnego projektu staży zagranicznych skierowanego było do uczniów Technikum. Przedsięwzięcie, tak jak wcześniejsze sfinansowane zostało w całości przez Unię Europejską w ramach projektu "Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" realizowanego ze środków Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Przed miesiącem zakończyła się główna część realizowanego projektu, tzn. staże zagraniczne, w których wzięło udział 24 uczniów, po 12 przedstawicieli zawodów: technik logistyk i technik żywienia i usług gastronomicznych. W odróżnieniu od lat ubiegłych młodzież odbywała staże nie w Lipsku (Niemcy), lecz w Malmö, malowniczo położonym nad cieśniną Sund mieście w południowo-zachodniej Szwecji. Wyjazd był efektem współpracy z młodym i prężnym zespołem tworzącym organizację EU Mobility Sverige.

Młodzież spędziła w Szwecji 4 tygodnie, podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe w renomowanych zakładach usługowych oraz gastronomicznych Malmö, poznając atrakcje miasta i okolicy oraz obserwując życie codzienne, kulturę i obyczaje Szwedów.

• "Tropem wilczym"

• To już tradycja!

Po raz kolejny w środę 01 marca 2023r. o godzinie 12:00 uczniowie klas wojskowych z ZSZiO w Kamiennej Górze pokonają trasę mierząca dokładnie 1963m, biorąc udział w biegu "Tropem wilczym". Tegoroczna edycja biegu ma szczególny wymiar, gdyż dedykowana jest pomocy Ukrainie.

A Ty wiesz dlaczego właśnie 01 marca odbywa się ten bieg i dlaczego ma dokładnie taki dystans??? #wilczymtropem #bieg #zostańżołnierzem #biuroprogramu #WCRKłodzko

• UWAGA kandydaci do klasy 1 technik logistyk Oddział Przygotowania Wojskowego!

• Ważna wiadomość dla uczniów 8 klasy Szkoły Podstawowej

Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze informuje kandydatów do klasy 1 technik logistyk odział przygotowania wojskowego, że termin przeprowadzenia testu sprawności fizycznej został wyznaczony na 6 czerwca 2023 roku (wtorek) godz. 9.00.
            Test zostanie przeprowadzony w hali sportowej oraz na stadionie.
            Kandydaci mają obowiązek posiadać odpowiedni strój sportowy oraz zmienne obuwie sportowe.

• Podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) .

9 stycznia uczniowie klasy II B1 i IV A1 uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracowników Urzędu Skarbowego w Kamiennej Górze oraz nauczyciela przedmiotów zawodowych p.Justyny Rawskiej. Tematem lekcji był podatek dochodowy od osób fizycznych ( PIT) .

Uczniowie zapoznali się z obliczaniem podatków , wypełnianiem deklaracji podatkowych PIT 37. Dowiedzieli się o terminach składania zeznań i o karach finansowych za brak rozliczeń z urzędem skarbowym.

Kontakt ze specjalistami oraz fachowe przedstawienie zagadnień okazało się ciekawym doświadczeniem, które z pewnością przyniesie rezultaty w czasie kariery zawodowej.

• Faworki, oponki, pączki

• Tłusty czwartek - faworki, oponki, pączki …. dla każdego coś pysznego!

Już od samego rana po całej szkole roznosiły się z naszej kuchni  zapachy, przypominające  wszystkim, że zbliża się „tłusty czwartek”!

A to za sprawą klasy Ie1,  która postanowiła uczcić ten wyjątkowy dzień, własnoręcznie wykonanymi słodkościami.

Pod czujnym okiem nauczycieli powstały naprawdę pyszne faworki, pączusie i „oponki”.

• "Projekt ZUS" w naszej szkole

• Logistycy

W roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole jest realizowany projekt edukacyjny, którego organizatorem jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Kamiennej Górze reprezentowany przez kierownika działu obsługi klienta p.Monikę Trybułę

W dniu 6.02.2023 uczestniczyli w nim uczniowie kl.4A1 wraz z opiekunem p.Justyną Rawską. Nasze działania obejmowały zajęcia, na których uczniowie mieli okazję poznać podstawy systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce, obowiązki jego uczestników oraz świadczenia przysługujące ubezpieczonym oraz logowanie do platformy PUE.

• IV edycja Europejskiego Konkursu Statystycznego.

• Życzymy wytrwałości i powodzenia!

Właśnie wystartowała IV edycja Europejskiego Konkursu Statystycznego. EKS organizowany jest przez Eurostat we współpracy z 16 urzędami statystycznymi krajów europejskich ,w tym z Głównym Urzędem Statystycznym. W konkursie biorą udział uczniowie klasy 2B1 ,którzy utworzyli 3 zespoły 3 osobowe i wspólnie pod kierunkiem nauczyciela Justyny Rawskiej zmagają się z I etapem krajowym, który polega rozwiązaniu 3 testów z wiedzy statystycznej oraz rachunku prawdopodobieństwa.

• Studniówka 2023!!!

• Bawimy się!

Przed Wami pracowite sto dni przygotowań do matury. Życzymy Wam, aby jej wyniki pozwoliły na realizację marzeń związanych nie tylko z podjęciem nauki na wymarzonych uczelniach, ale także wyborem najlepszej dalszej drogi życia!

• Dla WOŚP

• Zbieramy! Licytuejmy!

Dla #WOŚP przekazaliśmy od #ZSZiO 2510 złotych i srebrny wisiorek i bransoletkę do licytacji. Wylicytowano 360 złotych!!! Łącznie 2890 złotych Ponadto nasi uczniowie z #OHPKamiennaGóra kwestowali na ulicach Kamiennej Góry jako wolontariusze!

• My też mamy BAŁWANA

• No i są konstruktorzy bałwana - giganta!

We wszystkich mediach bałwan jest głównym bohaterem, My również mamy dużego bałwana w parku przy szkole Konstruktorzy owego cuda otrzymali od dyrekcji po nagrodę.