• Szkolny Klub Wolontariatu w ZSZiO powstał w 2009 roku.
        Na przestrzeni lat jego skład osobowy się zmieniał, ponieważ jedni uczniowie kończą edukację w Naszej szkole, inni zaczynają…

Obecnie Nasz zespół liczy około 15 osób i zawsze z ogromną radością witamy w naszych szeregach wszystkich, którym leży na sercu dobro innych osób.

SKW w ramach swojej działalności współpracuje z Domem Pomocy Społecznej w Szarocinie, Zespołem Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze, a także podjął współpracę z Domem Seniora w Krzeszowie.

Organizowaliśmy zabawy andrzejkowe, zabawy mikołajkowe, przedstawienia jasełkowe, uczestniczymy w Przeglądzie Amatorskich Teatrów Osób Niepełnosprawnych, pomagamy w organizacji olimpiad sportowych dla osób niepełnosprawnych.

Jesteśmy organizatorami i współorganizatorami wielu akcji na rzecz potrzebujących: zbieraliśmy nakrętki dla Rafaele i Amelki, prowadziliśmy zbiórkę zabawek, książek, pomocy szkolnych, odzieży dla podopiecznych domu dziecka, zbieraliśmy karmę dla zwierzaków ze schroniska w Wałbrzychu. Przeprowadziliśmy zbiórkę dla pogorzelców oraz osób ubogich. Razem z klasami mundurowymi organizowaliśmy w naszej szkole Dzień Dawcy Szpiku Kostnego.

Staramy się doskonalić poprzez uczestnictwo naszych wolontariuszy w Dolnośląskim Festiwalu Wolontariatu we Wrocławiu. W ramach Festiwalu odbywały się szkolenia i warsztaty dotyczące szeroko pojętej problematyki wolontariatu oraz aktywności społecznej.

Przegląd Teatrów Amatorskich Osób Niepełnosprawnych

październik 2019